Avui, a les prestatgeries de botigues especialitzades, hi ha un gran assortiment de tot tipus de models per escoltar individualment música o pistes a través d’un telèfon intel·ligent, veure els seus programes de televisió favorits. L’envàs brillant, que conté auriculars d’alta qualitat, està ple de paràmetres tècnics, als quals els usuaris presten una atenció especial.
Però t’advertim: totes aquestes dades no són més que un intel·ligent moviment de màrqueting dels fabricants per atraure clients. De fet, no hi ha normes estrictes, és a dir, el fabricant prova els productes al seu criteri, per la qual cosa no hauria de confiar completament en aquestes xifres. Per comprendre tots els matisos i trucs astuts dels empresaris, cal llegir atentament el nostre article.
Continguts
Tipus d'auriculars
Durant l’evolució d’aquests productes, paral·lelament a ells, es van millorar cables especials que van connectar, per exemple, auriculars per a música amb una font de so. Per tant, els auriculars moderns i bons d'una gran família de productes per cable transmeten perfectament so de gran qualitat. Aquests dispositius són ideals perquè els amants de la música gaudeixin escoltant els seus enregistraments favorits en un silenci absolut.
No és massa exigent en el que els consumidors de so escullen auriculars sense fils per escoltar música en qualsevol lloc o mantenir-se en contacte amb els amics. Actualment, hi ha quatre tipus de productes: infrarojos, ràdio, Bluetooth i Wi-Fi. Molts fabricants produeixen models híbrids i els propis usuaris decideixen quin tipus d’utilitzar. Aquí hi ha aquesta opció: quan finalitzi el treball autònom, podeu anar a la connexió mitjançant el cable.
Els auriculars sense fil no s’utilitzen durant la gravació, ja que tenen un retard en la reproducció del so durant diversos mil·lisegons i això ja pot afectar la qualitat. Els professionals prefereixen només la seva feina per a dispositius de monitors de tipus tancat de qualitat, per exemple, els enginyers de so utilitzen aquests auriculars per a enregistraments de música d'alta qualitat per controlar el so de cada instrument durant un procés complex.
Construcció
Tots els dispositius portàtils es divideixen en diferents tipus:
- Els primers llocs de la llista són aquests productes disponibles per al telèfon, inclosos al paquet de tots els dispositius mòbils de classe pressupostària. El seu disseny és senzill, estan dissenyats per inserir-se a l’orella i només es mantenen a causa de la mida, per tant no són adequats per a tots els usuaris. Les seves membranes són pràcticament del mateix i bastant petit diàmetre i són incapaços de transmetre baixos de gran qualitat i no tenen aïllament acústic. De les qualitats positives, només compacitat i baix cost.
- A continuació, es presenten les auriculars, es diferencien de les gotetes en la varietat de models, la presència de pastilles d’orella fetes de silicona, per a una millor fixació a l’aurícula i el seu diàmetre varia de 8 a 12 mm. En comparació amb el tipus anterior, són més còmodes d’utilitzar, duradores en la construcció, ja que estan fabricades no només de plàstic, sinó també d’aliatges metàl·lics. L’aïllament acústic és força elevat, de manera que els usuaris que passen molt de temps en transport públic, escoltant notícies dels telèfons o música de reproductors.
- Els productes de sobrecàrrega justifiquen el seu nom, perquè s’apliquen a l’orella, tenen una diadema densa amb ajust per la mida del cap, el diàmetre de la membrana és d’almenys 40 mm per adaptar-se perfectament a l’aurícula. Quant a les característiques, superen les dues primeres opcions, el seu so és força bo i l’aïllament acústic de la versió millorada.Són senzills d’aparença, però força potents, de manera que els aficionats a jocs d’ordinador com aquest. Els models moderns d’aquests auriculars sovint es produeixen per a esports actius, per la facilitat i la facilitat d’ús, són molt populars entre els usuaris que treballen constantment en un ordinador, ja que els connectors permeten connectar-se a les unitats del sistema FP. Alguns models són més barats que els dispositius de banda premium.
- Les de mida completa es diferencien de les factures no només per la mida, sinó també pel fet que els coixins orelles amples i força densos cobreixen completament l’orella i creen una zona separada per a una millor distribució del so. Es divideixen en dos tipus: oberts i tancats. Els experts en música prefereixen el segon tipus, i el primer l’utilitzen aquells que volen tenir coneixement de tots els esdeveniments que passen al seu voltant mentre escolten música. Menys experts consideren la seva impressionant mida i cost elevat. Els auriculars frescos i de gran qualitat de fabricants com Koss, AKG, SONY (Sony) i Philips (Philips) us costaran una suma rodona.

També m'agradaria tenir nota d'aquests dispositius inusuals: es tracta d'una versió personalitzada de les plaques intra-canal, que es realitzen segons elencs individuals. Per a grans inversions financeres, l'usuari rep una peça única, que només pot utilitzar. Aquest procés es pot dividir en tres grups més aviat condicionals.
Una opció senzilla és una boquilla individual o un auricular inalàmbric fabricat a partir d’un motlle del conducte auditiu, són d’acrílic, aquests productes són duradors, però cal que s’hi acostumi molt de temps. Uns auriculars similars fets de silicona, que és més còmode de portar, però no s’utilitza tant de temps.
La segona opció: l’usuari dóna l’allotjament dels auriculars trencats realitzat per la única tecnologia d’ancoratge equilibrada al laboratori, on els especialistes eliminen els emissors, realitzen proves de rendiment, comproven la resposta de freqüència (característica d’amplitud-freqüència) i només després els posen al repartiment.
El tercer mètode: es crea des de zero un monitor in-ear al laboratori d’acústica, els especialistes calculen totes les característiques per a la vostra percepció de diversos sons, es fa un repartiment individual i es fa l’aparell. Ningú més ho pot fer servir, excepte tu.
Paràmetres tècnics
La impedància és la resistència nominal a l'entrada del producte, mesurada en unitats Ohm, al món aquesta designació és Ohms. Molts usuaris van decidir per algun motiu que amb aquest paràmetre es determina el nivell de volum dels auriculars. El volum sonor està més afectat per la sensibilitat de la membrana, que s’expressa per la relació de la pressió de soroll amb la potència nominal dB / mW, però no s’ha de dependre del 100%.
L’elevada sensibilitat i la baixa impedància produeixen valors de volum més elevats, però pot aparèixer soroll addicional que es noti clarament durant les pauses.
Interval de freqüències
Ja fa temps que se sap que una persona no és capaç de percebre freqüències més elevades: es tracta de molts animals i dofins, l’individu mitjà ja no percep aquells sons que va sentir en la seva joventut, els límits superiors pateixen i els fons o baixos que sentim perfectament. Per a una audició normal d'una persona, els significats són significats, no limitatius.
Els experts consideren que la difusió de 19-21943 Hz és la millor freqüència d’auriculars, i al passaport del producte s’indica una opció completament diferent, per exemple, de 5 Hz - 20 kHz. Això significa que la davallada de l’AHF comença en aquestes fronteres i no com fins ara, però a jutjar pels paràmetres presentats, el baix està present als auriculars.
L’enigma del simbolisme
Molts models tenen un commutador amb aquests símbols NK / IP i els usuaris sovint no entenen per a què està instal·lat. Tot s’explica de manera senzilla: IP: comunicació amb iPhone, Android, PC o ordinador portàtil amb un micròfon, així com un reproductor de MP3; designació NK: tots els models senzills de telèfons mòbils, com l'antic Nokia, amb el nom del qual van agafar cartes per designar-los.
La lletra R anglesa als auriculars significa dreta, a partir de la paraula anglesa right, als altres auriculars trobareu la lletra L - esquerra (esquerra), feta específicament perquè els usuaris no es confonguin. Aquesta és tota la màgia dels personatges.
Auriculars isodinàmics
La diferència amb la versió habitual en tecnologia de radiació: en elles, la bobina de veu s’integra en el diafragma sobre el qual s’apliquen els camins conductors més prims, i a banda i banda hi ha elements magnetitzats que exciten un camp magnètic quan els passa un corrent. La bobina es mou en aquest camp de forma sincrònica amb la membrana i garanteix una distribució uniforme del so.
Un altre nom d’aquests productes són els auriculars audiòfils, que utilitzen la mateixa tecnologia que es van fer els millors models d’època, que inclouen articles de l’època de l’URSS, encara s’utilitzen avui en dia, perquè són molt populars entre coneixedors de so d’alta qualitat. La precisió de la transmissió de so xoca l’usuari no preparat: fins i tot podeu sentir com els músics toquen el ritme amb el peu.
Sembla com si estigueu asseguts davant dels músics mentre enregistreu aquesta peça. El cost d’aquests auriculars és bastant elevat, però no és tot: per a una reproducció d’alta qualitat, cal un equipament adequat, cosa que significa costos addicionals. Per a la joventut moderna, l’opció isodinàmica a la primera audició pot semblar desproveïda de freqüències baixes profundes, però no és així.
Per a la música clàssica, la versió isodinàmica es considera ideal, per la qual cosa és molt apreciada pels amants de la música més antiga. Per a la música electrònica moderna, els models normals d’auriculars són adequats, tant en paràmetres tècnics com en cost.
El que és millor: alta resistència o baixa resistència
Per als auriculars portàtils, hi ha límits aproximats de fins a 100 ohms, i tot el que es parla anteriorment és per a ús estacionari. El motiu és senzill: les fonts de so mòbils no tenen una alta tensió, de manera que la impedància es necessita aquí baixa, i els dispositius estacionaris funcionen a la xarxa elèctrica amb una tensió de 220V, per la qual cosa es necessiten valors de resistència grans. Per exemple, una resistència de 32 ohms serà suficient per a un dispositiu mòbil o reproductor.
Criteris de selecció
A molts possibles compradors els queda a la pregunta com triar la millor opció per als auriculars correctament i sense molta molèstia. Si utilitzeu auriculars nous la major part del dia, les seves dimensions i pes són força rellevants. El tipus de connexió també és important: per a l'ús sense fils, heu de triar un model amb una bona bateria, que garanteixi una durada de bateria bastant fàcil.
Ja hem parlat dels paràmetres tècnics, així com de diversos tipus d’auriculars, de manera que passarem immediatament a l’abast. Els models moderns s'utilitzen amb diferents propòsits:
- Gravació sonora seguida de destacar els millors moments.
- Activitat professional en un estudi de música o ràdio.
- Escoltar audiollibres en el silenci d’un apartament o d’un llarg viatge.
- Reproduir música amb un reproductor de telefonia mòbil.
- Jocs d’ordinador.
- Navegació en llocs d'Internet a la recerca de notícies o informació necessària.
- Mireu programes de televisió o les vostres pel·lícules preferides amb cinema a casa, PC o ordinador portàtil.
- Escoltar la ràdio FM mitjançant un dispositiu mòbil.
- Parleu a Skype per no interferir amb altres membres de la família.
- Com un simple auricular per a un telèfon intel·ligent.
Està clar que un professional no escollirà els auriculars per ell mateix
com ara insercions o dispositius intercanals, a excepció de músics i cantants que utilitzen productes de gamma alta, a l’argot juvenil sona "gadgets frescos" durant una representació als escenaris. Per tant, primer usuari ha d’esbrinar primer amb quina finalitat necessita productes i només després procedir amb la selecció dels auriculars adequats.
Si no us interessa quin tipus de qualitat sonora tenen els auriculars, el principal és que la música sempre us sigui, aleshores, en aquest cas, podreu fer qualsevol opció pressupostària. Quan utilitzeu constantment un telèfon mòbil, heu de parar atenció a les gotetes o als simples taps. Els amants d’un estil de vida actiu per practicar trotar s’adapten idealment als productes de sobrecàrrega amb un suport excel·lent i durador.
Els jugadors prefereixen la versió a mida completa del tipus obert, el principal és que estan de moda i prou forts, i per als que els agrada retirar-se per treballar completament a la xarxa, una opció similar és millor, però la del tipus tancat, de manera que els sons externs no interfereixin amb la seva activitat creativa. Els enginyers professionals de so escullen dispositius de monitorització amb el sentit més alt del nom.
Visió general dels millors auriculars
Això, per descomptat, no és una qualificació estricta, sinó els anomenats deu primers models, que vam dividir per valor en dos grups iguals.
Fins a 6.000 rubles
Fostex th-7

- Sensibilitat: 100 dB / mW
- Impedància: 70 Ω
- Interval de freqüències: 10 Hz - 35 kHz
- Pes: 265g
- Mida de la membrana dels altaveus: ⌀ 40 mm
- Construcció: sobrecàrrega, tipus tancat
- Potència màxima: 100 mW
- bon disseny
- materials sonors
- qualitat del so
- àmplia gamma de colors
- el cable no es pot treure
- no plegable
Pocs usuaris saben que Michael Jackson només utilitzava els auriculars d’aquesta empresa japonesa model T20 per gravar les seves obres mestres, perquè altres còpies no podien suportar el volum òptim al qual el rei del pop li agradava treballar.
JBL E55BT

- Durada de la bateria: 20 hores
- Impedància: 32 ohms
- Freqüències jugables: 20-20000 Hz
- Pes: 231,6 g
- Zona de senyal constant: 10m
- Mida dels altaveus: ⌀ 50 mm
- Configuració: auriculars de mida completa, tancats i plegats
- Capacitat de la bateria: 730 mAh
- so d'alta qualitat
- diadema còmoda
- pastilles d’orelles toves de cuir ecològic
- durada de la bateria més llarga
- no detectat
El so no està ple de baixos rics, però permet escoltar còmodament qualsevol música des del clàssic fins al rock. Si usos com a mínim 2 hores al dia, el càrrec tindrà una durada superior a una setmana, una opció perfectament acceptable.
Sony MDR-XB550AP

- Relació màxima de soroll a potència: 102 dB / mW
- Impedància: 24 Ω
- Interval de freqüències: 5 Hz - 22 kHz
- Pes: 180gr
- Diàmetre de membrana: 30mm
- Disseny: col·locat sobre el tipus tancat
- Longitud del fil de connexió: 1,2 m
- Característiques: opció de plegament, imants de neodim
- muntatge de qualitat
- excel·lent aïllament acústic
- les coixinetes són suaus i no exerceixen pressió sobre les orelles
- filferro de longitud convenient i no s’enreda
- no detectat
Samsung EO-BG950 U Flex

- Durada de la bateria: 10 hores per a música o 9 hores de conversa
- Resistència: sense dades
- Freqüències jugables: 20-20000 Hz
- Pes: 51g
- Zona de senyal constant: 10m
- Mida dels altaveus: ⌀ 10 mm
- Configuració: Auriculars Bluetooth, In-Ear
- bon so
- major autonomia
- Recepció de senyal persistent
- de forma no gaire còmoda
- control de so personalitzat
Els auriculars sense fil estan equipats amb un collet, ells mateixos tenen imants incorporats perquè els cables no es confonguin, el disseny és neutre i segur d’utilitzar.
Beats EP On-Ear

- Impedància: 16 Ω
- Interval de freqüències: 20 Hz - 20 kHz
- Forma del connector: mini jack recte 3,5 mm
- Construcció: sobrecàrrega, totalment tancada
- Longitud del fil de connexió: 1,2 m
- Característiques: dinàmic amb micròfon integrat
- disseny minimalista
- materials duradors
- còmode de portar
- asseureu-vos ben fort i no feu pressió sobre les orelles
- sense cable substituïble
Un model de pressupost estrany per a una afició i dades externes per a la qualificació C
Fins a 10.000 rubles
Sony MDR-7506

- Relació màxima de soroll a potència: 106 dB / mW
- Impedància: 63 Ω
- Interval de freqüències: 10Hz - 20kHz
- Pes: 226,8 g
- Diàmetre de membrana: 40 mm
- Construcció: mida completa, tipus tancat
- Longitud del fil de connexió: 3 m
- Potència màxima: 1000 mW
- alta qualitat de construcció
- aïllament òptim del soroll extern
- coixins de cuir suaus
- bon aspecte
- fil gruixut
Onkyo ES-FC300

- Sensibilitat: 97 dB / mW
- Impedància: 32 ohms
- Interval de freqüències: 10 Hz - 27 kHz
- Pes: 240 g
- Mida de la membrana dels altaveus: ⌀ 40 mm
- Construcció: sobrecàrrega, dinàmica
- Potència màxima: 1000 mW
- disseny original
- qualitat del so
- ergonomia
- fiabilitat del material
- no plegueu per al transport
Marshall Major II Bluetooth

- Relació màxima de soroll a potència: 96 dB / mW
- Impedància: 32 ohms
- Freqüències jugables: 10-20000 Hz
- Pes: 260gr
- Zona de senyal constant: 10m
- Mida dels altaveus: ⌀ 40 mm
- Configuració: Auriculars Bluetooth amb micròfon, despesa general
- Capacitat de la bateria: 680 mAh
- Característiques: 30 hores de funcionament al volum mínim, suma
- control convenient
- llarga durada de la bateria
- suport per a còdecs iPhone i AptX
- marcació de veu
- triguem molt a acostumar-se a prémer sobre les orelles
Titani AfterShokz Trekz

- Funcionament de la bateria: fins a 6 hores
- Tecnologia única de transmissió de so: a través de l’os cranial
- Pes: 36gr
- Faixa: Occipital
- Construcció: per a esports, despeses generals
- Nombre de micròfons: dos
- Radi: a 10 m de la font de so
- construir qualitat
- sistema de reducció de soroll
- no tingui por de la humitat
- forta pressió sobre l’os, es necessita molt temps per acostumar-se
La companyia nord-americana va oferir a esportistes un auricular de disseny únic amb transmissió de senyal no estàndard, classe de protecció contra la humitat IP55.
Beats BeatsX Wireless

- Tipus d'article: Auriculars in-ear amb micròfon
- Durada de la bateria: 8 hores
- Càrrega ràpida: no més de 45 minuts
- Radi de transmissió de senyal directa: fins a 15 m
- Informació addicional: suport magnètic, cable de càrrega USB-A de 8 pins
- carregant-se dels llamps
- s’adapta còmodament al coll
- impossible de perdre
- quan es treballa amb un auricular, l’altre no supera
- bon aïllament acústic
- estoig de transport inconvenient
Conclusions
Avui en dia, l’assortiment de models d’auriculars bonics i de molt alta qualitat és tan divers que un comprador potencial té una roda de cap. Esperem que les nostres recomanacions i una breu visió general dels millors models us ajudaran a prendre l’única elecció correcta.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
|
| Títol | Fostex th-7 | JBL E55BT | Sony MDR-XB550AP | Samsung EO-BG950 U Flex | Beats EP On-Ear | Sony MDR-7506 | Onkyo ES-FC300 | Marshall Major II Bluetooth | Titani AfterShokz Trekz | Beats BeatsX Wireless |
| Tipus de dispositiu | auriculars | Auriculars Bluetooth amb micròfon | auriculars amb micròfon | Auriculars Bluetooth | auriculars amb micròfon | auriculars | auriculars | Auriculars Bluetooth amb micròfon | Auriculars Bluetooth amb micròfon | Auriculars Bluetooth amb micròfon |
| Veure | factures tancades | mida completa, tancat | factures tancades | plug-in (endolls) | factures tancades | mida completa, tancat | paperetes | factures tancades | paperetes | plug-in (endolls) |
| Interval de resposta per freqüència | 10 - 35000 Hz | 20 - 20.000 Hz | 5 - 22000 Hz | - | 20 - 20.000 Hz | 10 - 20.000 Hz | 10 - 27000 Hz | 10 - 20.000 Hz | 20 - 20.000 Hz | 20 - 20.000 Hz |
| Sensibilitat | 100 dB | 96 dB | 102 dB | - | 107 dB | 106 dB | 97 dB | 99 db | 100 dB | 32 dB |
| Impedància | 70 ohm | 32 ohm | 24 ohm | - | 32 ohm | 63 ohm | 32 ohm | 64 ohm | - | 32 ohm |
| Pes | 265 g | 231,6 g | 180 g | 51 g | - | 261 g | 240 g | 260 g | 36 g | 8 g |
| Diàmetre de membrana | 40 mm | 50 mm | 30 mm | - | - | 40 mm | 40 mm | 40 mm | - | - |
| Tipus de muntatge | diadema | diadema | diadema | sense fixar | diadema | diadema | diadema | diadema | arc occipital | sense fixar |
| Preu | a partir de 3550 frecs. | a partir de 4200 frecs. | des de 1850. | a partir de 3450 frecs. | a partir de 4900 frecs. | a partir de 6900 frecs. | de 8000 frecs. | a partir de 6900 frecs. | de 7650 frecs. | a partir de 7400 frecs. |
















El millor és aquí un concepte molt subjectiu, no només per marca, sinó també per dins. Per exemple, a mi m'agrada més OnkyoH500M que l'EF, a la vegada són més cars i la seva qualitat sonora és millor. Un model pot ser substituït indolorament per un altre. També ho és amb Marshalls i amb JBL. Però els malsats Beats no haurien de formar part de la llista.
No els auriculars, sinó els telèfons auriculars !!!