Miłośnicy muzyki wolą używać w domu wysokiej jakości słuchawek, aby żadne obce dźwięki nie uniemożliwiały im słuchania ulubionych utworów. Zaawansowani gracze również wolą korzystać z pełnowymiarowych przewodowych słuchawek, ponieważ urządzenia te całkowicie zakrywają uszę, odcinając użytkownika od świata zewnętrznego - jest całkowicie zanurzone w wirtualnym świecie i Twojej ulubionej grze.

Użytkownicy, którzy chcą poznać wszystkie funkcje i różnice między nowoczesnymi modelami słuchawek z trwałymi i miękkimi nausznikami, zachęcamy do uważnego przeczytania naszego artykułu.

Co to za urządzenie

Słuchawki, które są pełnowymiarowe i połączone niezawodnym przewodem, są idealnym prezentem dla miłośnika muzyki, możesz ich słuchać w dowolnym momencie, wycinać dźwięk przy pełnej głośności, ale nie zakłócać pracy. Cecha konstrukcyjna - całkowicie pokrywają małżowinę uszną i nie przepuszczają dźwięków zewnętrznych.

Produkty przewodowe mają dość elastyczny drut i nauszniki z bardzo wysokiej jakości izolacją, a ponadto zapewniają dodatkową przestrzeń do dystrybucji dźwięku i zapobiegają jego przenikaniu poza słuchawki. Z produktów tych korzystają również pasjonaci gier komputerowych.

Różnica w stosunku do słuchawek nausznych

Wielu użytkowników myli pełnowymiarową wersję ze słuchawkami nausznymi, ale są to różne modele: opcja nauszna obejmuje tylko ucho, a duże słuchawki z miękkimi i dość szerokimi poduszkami zakrywającymi małżowinę uszną, całkowicie izolując ją od świata zewnętrznego. Istnieje również duża różnica w odtwarzaniu dźwięku.

Proste małe słuchawki są wyposażone w membranę, która porusza się pod wpływem sygnałów elektrycznych ze sprzętu odtwarzającego dźwięk, w wyniku czego słychać dźwięk. Pełnowymiarowe słuchawki mają głośniki o dużej średnicy, które zapewniają doskonały dźwięk, tutaj stosowana jest zasada - im większy obszar, tym lepiej odtwarzane niskie częstotliwości lub basy.

Wysokie częstotliwości dominują w produktach napowietrznych, a odtwarzanie basów jest znacznie gorsze. Drogie, pełnowymiarowe modele w jakości dźwięku znacznie przewyższają nawet analogi, co możemy powiedzieć o opcji narzutu. Niektóre z nich stwarzają całkowitą iluzję bycia w sali koncertowej, słychać nawet dźwięk poszczególnych instrumentów, a efekty dźwiękowe płynnie przepływają z jednej słuchawki do drugiej, dając słuchaczowi szczególną przyjemność.

Zasada działania

W wersji pełnowymiarowej stosuje się emiter typu dynamicznego z ruchomą cewką, schemat działania jest dość prosty: magnes jest sztywno przymocowany do korpusu urządzenia, co tworzy statyczne pole magnetyczne. W modelach średniego i wysokiego poziomu stosuje się magnesy ze złożonym stopem: neodym, żelazo i bor.

Prąd przemienny płynie wzdłuż przewodu do słuchawki wraz z modulowanym sygnałem dźwiękowym, cewka znajduje się w statycznym polu magnetycznym, które zmienia się, gdy sygnał przechodzi z drutu. Oddziaływanie pól magnetycznych magnesu z cewką powoduje jego ruch, a jego ruch natychmiast powoduje wibrację membrany, którą odbieramy jako dźwięk.

W przypadku wariantów pełnowymiarowych membrany są wykonane z Mylaru, celulozy, dziś technologia wytwarzania tak cienkich i jednocześnie bardzo trwałych produktów została ulepszona, a wykonane są z tytanu. Im lepszy materiał membrany, tym lepiej przenosi ona wibracje dźwiękowe, a użytkownik cieszy się dźwiękiem wysokiej jakości.

Charakterystyka

Przede wszystkim jest charakterystyka amplitudowo-częstotliwościowa (AFC) - ten parametr nie jest wskazany na pudełkach, ale właśnie z nim zaczynają się główne cechy każdego modelu słuchawek. Jeśli nie wchodzisz w szczegóły, to jest to zależność głośności od częstotliwości dźwięku, ich odpowiedź częstotliwościowa jest uwzględniana przez charakterystykę częstotliwości, zgodnie z którą wielu określa jakość produktu, ta wartość pokazuje również równowagę tonalną. Granice zakresu to zmniejszenie odpowiedzi częstotliwościowej minimum i maksimum.

Zakres transmitowanych częstotliwości wynosi 20-20 tysięcy Hz, niektórzy producenci wskazują na szerszy zasięg, ale to marketing, panowie: człowiek nie słyszy wyższych dźwięków, to dużo zwierząt i delfinów - rozsądna populacja mórz. Z wiekiem słyszenie staje się gorsze, ale starsi ludzie słyszą zarówno bas, jak i młodzi ludzie.

Impedancja lub rezystancja nominalna na wejściu produktu, wielu określa objętość za pomocą tego parametru, ale jest to zasadniczo błędne - bardziej wpływa na to czułość połączona z rezystancją. Przenośne słuchawki mają rezystancję do 100 omów.

Najtrudniejszym kryterium jest czułość, zwykle jest wskazywana w odniesieniu do mocy dB / mW, ale lepiej jest wziąć z odpowiedzi częstotliwościowej w stosunku dB / V. Jeden ze standardów mówi, że jest pobierany przy 1 KHz, drugi jest mierzony w Hz. Nie ma tu standardu, więc nie powinieneś polegać na 100% dla tego parametru.

Kryteria wyboru

Główne czynniki to:

  1. Masa produktu - im lżejsza, tym dłużej można w nich pozostać, chociaż dziś producenci produkują specjalną opaskę, która nie naciska, a masa produktu praktycznie nie jest odczuwalna.
  2. Opcja pełnego rozmiaru lub faktury. Eksperci preferują pierwszą opcję, która ma takie zalety:
    • wysoki standard jakości i dźwięku;
    • wyjątkowy komfort słuchania;
    • jakość materiałów;
    • wygodne zakładanie pałąka na głowę.

    Sceptycy narzekają na masywną konstrukcję, ale produkty ze składanymi słuchawkami zostały już wydane.

  3. Typ otwarty lub zamknięty. Zamknięty jest używany głównie przez profesjonalistów, ale drugą opcję kochają melomani, gracze i użytkownicy, dla których szczególnie ważne jest, aby mieć dobry dźwięk.
  4. Doświadczeni melomani powinni wybrać słuchawki o jakości dźwięku.
  5. Szeroki zakres 19–21943 Hz i wysoka czułość to dobre urządzenia, które dadzą ci wiele przyjemności.

Każdy konsument dokonuje wyboru na podstawie osobistych preferencji, a eksperci doradzają wcześniej, aby dokładnie przestudiowali przegląd najlepszych modeli lub ich ocenę w ciągu ostatniego roku.

Najlepsze pełnowymiarowe słuchawki - najlepsze 10 na 2019 rok

Sony MDR-7506

Sony MDR-7506

Plusy
  • materiały o wysokiej wytrzymałości;
  • jakość przewodu połączeniowego;
  • okres eksploatacji wynosi ponad 5 lat;
  • niska waga;
  • kompaktowe wymiary, znacznie zmniejszone podczas składania;
  • pełna izolacja akustyczna;
  • doskonały balans szczegółów i częstotliwości.
Wady
  • Wady: nie wykryto.

Średni koszt to 6510 ₽, pełnowymiarowa wersja typu zamkniętego, impedancja 63 Ohm, średnica membrany 40 mm, połączenie przez gniazdo 3,5 mm (mini Jack), czułość 106 dB i składana konstrukcja. Produkcja w Japonii.

Beyerdynamic DT 770 Pro (80 Ohm)

Beyerdynamic DT 770 Pro (80 Ohm)

Plusy
  • doskonałej jakości krystalicznie czysty dźwięk;
  • bas jest tak potężny, że łaskocze błony;
  • brak zniekształceń przy dźwięku o dużej mocy;
  • miękkie welurowe nauszniki;
  • opaska nie naciska;
  • drut skręcony w spiralę o optymalnej długości;
  • wysoka niezawodność i jakość materiałów.
Wady
  • silna wrażliwość na jakość nagrywania;
  • kabel się nie rozłącza.

Zamknięte słuchawki do studia w cenie 11,38 tys. Rubli, czułość 96 dB, izolacja 18 dB, rezystancja 80 Ohm, waga 270 g, nacisk na pałąk 3,5 N, skręcony kabel 3 m, pozłacany jack stereo, jest adapter dla 6 , 35 mm.Producent Niemcy.

Sennheiser Momentum 2.0 Over-Ear (M2 AEi)

Sennheiser Momentum 2.0 Over-Ear (M2 AEi)

Plusy
  • wysokiej jakości montaż;
  • dobre materiały;
  • wygodne nauszniki - prawdziwa skóra;
  • przyzwoita izolacja akustyczna;
  • stylowy wygląd;
  • Pałąk mocno przylega i nie wierci się podczas ruchu.
Wady
  • na ulicy słychać gwizd wiatru;
  • jakość kabla.

Słuchawki typu zamkniętego o średnim koszcie 13,8 tys. ₽ są wyposażone w mikrofon, impedancję 18 omów, czułość 113 dB, obsługę iPhone'a, składaną konstrukcję. Długość odłączanego kabla wynosi tylko 1,4 m, ręczne sterowanie odtwarzaniem - 3 klawisze. waga 249 g, 2 lata gwarancji, producent w Chinach.

Ogniskowe słuchanie

Ogniskowe słuchanie

Plusy
  • wysoka jakość wykonania;
  • oszałamiająca czystość dźwięku ze szczegółami;
  • dobry projekt;
  • wygodne zarządzanie;
  • czuły mikrofon.
Wady
  • niewystarczający sprzęt;
  • mała torba do transportu.

>

Pokrycie słuchawek z mikrofonem w średniej cenie 9,99 tys. Rubli, waga 273 g, wymiary 239 x 212 x 111 mm, 32 Ohm, 122 dB / V, kabel 1,4 m, producent Francja.

Technics RP-DJ1210

Technics RP-DJ1210

Plusy
  • zrównoważony dźwięk;
  • projekt wygląda drogo i solidnie;
  • wysokiej jakości montaż;
  • doskonała izolacja hałasu;
  • wysoka przeciążalność.
Wady
  • naciskać na uszy.

Słuchawki z nausznikami, które są dostrojone dla Ciebie przy średnim koszcie 8.490 ₽, skręcony kabel 3 m, głośniki 41 mm o parametrach czułości 106 dB / mW, częstotliwości 5 Hz-30 kHz, mocy nominalnej 200 mW, impedancji 30 omów. Producent firmy Panasonic, Japonia.

Najwyższej klasy pełnowymiarowe słuchawki

Philips SHP1900

Philips SHP1900

Plusy
  • najlepsza opcja dla modelu budżetowego;
  • dobra jakość wykonania i materiały;
  • usiądź idealnie na głowie;
  • Nie pocieraj małżowiny usznej;
  • dobry balans niskich i wysokich częstotliwości;
  • trwałość (zakupiona w 2008 r.).
Wady
  • słaba izolacja akustyczna.

Pełnowymiarowe słuchawki otwarte w średniej cenie 790 ₽, 32 Ohm, magnesy neodymowe, czułość 98 dB, waga 100 g, gwarancja do jednego roku, wyprodukowana na licencji z Holandii w chińskich fabrykach.

Sennheiser HD 201

Sennheiser HD 201

Plusy
  • niezniszczalna niezawodność;
  • wygodny w noszeniu;
  • jakość wykonania na wysokości;
  • doskonałej jakości tworzywo sztuczne;
  • dobry bilans częstotliwości.
Wady
  • słaba izolacja akustyczna.

Typ monitora to produkt dynamiczny, średni koszt to 1 400 rubli, 21-18 tysięcy Hz, do 24 omów, czułość 108 dB, współczynnik harmonicznych 0,7%, waga 165 g. Dwukierunkowe połączenie kablowe, wykonane w Chinach.

Zła królowa Fischera

Zła królowa Fischera

Plusy
  • czysty dźwięk;
  • soczyste niskie częstotliwości bez zniekształceń;
  • oryginalny, efektowny design;
  • materiały wysokiej jakości;
  • doskonała izolacja akustyczna;
  • szyja nie boli po długim użytkowaniu, uszy nie pocą się.
Wady
  • materiał nauszników byłby bardziej miękki.

Słuchawki typu zamkniętego w rosyjskim designie kosztują od 1900 ₽, impedancja 40 omów, czułość 101 dB, średnica membrany 40 mm, mini jack 3,5 mm jack, długość drutu 2 m, składana konstrukcja.

Ritmix rh-510

Ritmix rh-510

Plusy
  • przyzwoity wygląd;
  • wysokiej jakości montaż;
  • dobra izolacja akustyczna;
  • przyzwoita równowaga dźwięku;
  • mocny drut, nie zaplątał się;
  • odpowiednia cena za model budżetowy.
Wady
  • uszy szybko się męczą i pocą.

Produkt monitorowany, średni koszt to 1400 rubli, częstotliwość 14-22 tysięcy Hz, rezystancja wynosi 32 Ohm, czułość wynosi 108 Ohm, odłączany drut ma 3 m. Średnica membrany wynosi 38 mm, dołączony jest adapter do złącza 6.3, wyprodukowany w Chinach.

Axelvox HD272

Axelvox HD272

Plusy
  • dźwięk wysokiej jakości;
  • szeroki zakres częstotliwości;
  • solidna konstrukcja;
  • niezawodność;
  • dobry stosunek jakości do ceny;
  • przyzwoita izolacja akustyczna.
Wady
  • nauszniki ze sztucznej skóry.

Model dla profesjonalistów ze średnią ceną 2820 ₽, wyposażenie: dwa kable, adaptery na 3,5 i 6,3 mm, zacisk kablowy, impedancja 30 omów, czułość 98 dB / mW, średnica membrany 50 mm, waga 235 g.

Wnioski

Producenci produkują szeroką gamę pełnowymiarowych słuchawek dla miłośników muzyki, fanów zrelaksowania się przy komputerze, całkowicie zanurzających się w wirtualnym świecie. Cechy są w przybliżeniu takie same, ale koszt sprawia, że ​​zastanawiasz się, komu dać pierwszeństwo - znanej firmie lub wysokiej klasy projektom krajowym. Każdy użytkownik rozwiązuje problem na swój własny sposób.

MDR-7506Beyerdynamic DT 770 Pro (80 Ohm)Sennheiser Momentum 2.0 Over-Ear (M2 AEi)Ogniskowe słuchanieTechnics RP-DJ1210Philips SHP1900Zła królowa FischeraAxelvox HD272
TytułSony MDR-7506
Beyerdynamic DT 770 Pro (80 Ohm)
Sennheiser Momentum 2.0 Over-Ear (M2 AEi)
Ogniskowe słuchanie
Technics RP-DJ1210
Philips SHP1900
Sennheiser HD 201
Zła królowa Fischera
Ritmix rh-510
Axelvox HD272
Zakres odpowiedzi częstotliwościowej
10-20 000 Hz
5 - 35000 Hz
16 - 22000 Hz
15 - 22000 Hz
5 - 30000 Hz
20-20 000 Hz
21 - 18000 Hz
20-20 000 Hz
14 - 22000 Hz
10 - 30000 Hz
Wrażliwość106 dB
96 dB
113 dB
122 dB106 dB
98 dB
108 dB
101 dB
108 dB
98 dB
Impedancja
63 om
80 omów
18 omów
32 omy
32 omy
32 omy
24 omy
40 omów
32 omy
56 omów
Waga261 g270 g
-273 g
230 g
200 g
165 g
-280 g
235 g
Średnica membrany40 mm
--40 mm
41 mm
40 mm
-40 mm
38 mm
50 mm
Cenaod 6800 rub.od 11300 rub.od 10850 rub.od 7400 rub.od 7950 rub.od 650 rub.od 1400 rub.od 1750 rub.od 1400 rub.od 2500 rub.