Dzisiaj, na półkach w wyspecjalizowanych sklepach, duży asortyment wszelkiego rodzaju modeli do indywidualnego słuchania muzyki lub utworów za pomocą smartfona, oglądania ulubionych programów telewizyjnych. Jasne opakowanie, które zawiera wysokiej jakości słuchawki, jest pełne parametrów technicznych, na które użytkownicy zwracają szczególną uwagę.
Ale ostrzegamy: wszystkie te dane są jedynie sprytnym działaniem marketingowym producentów w celu przyciągnięcia klientów. W rzeczywistości nie ma ścisłych standardów, tj. Producent testuje produkty według własnego uznania, więc nie powinieneś całkowicie ufać tym liczbom. Aby zrozumieć wszystkie niuanse i podstępne sztuczki przedsiębiorców, musisz uważnie przeczytać nasz artykuł.
Spis treści
Rodzaje słuchawek
Podczas ewolucji tych produktów, równolegle z nimi, ulepszono specjalne przewody, które łączyły na przykład słuchawki do muzyki ze źródłem dźwięku. Dlatego nowoczesne dobre słuchawki z dużej rodziny produktów przewodowych doskonale przesyłają dźwięk wysokiej jakości. Takie urządzenia są idealne dla miłośników muzyki, którzy mogą cieszyć się ulubionymi nagraniami w absolutnej ciszy.
Niezbyt wymagający użytkownicy dźwięku wybierają słuchawki bezprzewodowe, aby słuchać muzyki w dowolnym miejscu lub pozostać w kontakcie z przyjaciółmi. Obecnie istnieją cztery rodzaje takich produktów: podczerwień, radio, Bluetooth i Wi-Fi. Wielu producentów produkuje modele hybrydowe, a sami użytkownicy decydują, jakiego typu użyć. Oto taka opcja: po zakończeniu autonomicznej pracy możesz przejść do połączenia za pomocą drutu.
Słuchawki bezprzewodowe nie są używane podczas nagrywania, ponieważ mają opóźnienie w odtwarzaniu dźwięku o kilka milisekund, co może już wpłynąć na jakość. Specjaliści preferują tylko wysokiej jakości zamknięte urządzenia monitorujące do swojej pracy, na przykład inżynierowie dźwięku używają takich słuchawek do nagrywania muzyki wysokiej jakości, aby kontrolować dźwięk każdego instrumentu podczas złożonego procesu.
Konstrukcja
Wszystkie urządzenia przenośne są podzielone na różne typy:
- Krople są pierwszymi na liście - te produkty są dostępne na telefon, są zawarte w pakiecie wszystkich urządzeń mobilnych klasy budżetowej. Ich konstrukcja jest prosta, są zaprojektowane do wkładania do ucha i są tam trzymane tylko ze względu na rozmiar, dlatego nie są odpowiednie dla wszystkich użytkowników. Ich membrany mają praktycznie tę samą i raczej małą średnicę i nie są w stanie przenosić wysokiej jakości basów i nie mają izolacji akustycznej. Z pozytywnych cech, tylko kompaktowość i niski koszt.
- Następnie są wkładki douszne, różnią się od kropelek w różnych modelach, obecność nauszników wykonanych z silikonu, dla lepszego zamocowania w małżowinie usznej, a ich średnica wynosi od 8 do 12 mm. W porównaniu z poprzednim typem są wygodniejsze w użyciu, trwałe w konstrukcji, ponieważ są wykonane nie tylko z tworzywa sztucznego, ale także ze stopów metali. Izolacja akustyczna jest dość wysoka, więc użytkownicy, którzy spędzają dużo czasu w transporcie publicznym, słuchając wiadomości z telefonów lub muzyki z odtwarzaczy, otrzymują je.
- Produkty narzutowe uzasadniają ich nazwę, ponieważ są nakładane na ucho, mają gęsty pałąk z regulacją wielkości głowy, średnica membrany wynosi co najmniej 40 mm, aby dobrze przylegać do małżowiny usznej. Pod względem właściwości przewyższają dwie pierwsze opcje, ich dźwięk jest całkiem dobry, a izolacja akustyczna ulepszonej wersji.Są proste w wyglądzie, ale dość mocne, więc fani takich gier komputerowych. Nowoczesne modele takich słuchawek są często produkowane dla aktywnych sportowców, ze względu na łatwość i łatwość użytkowania są one bardzo popularne wśród użytkowników, którzy stale pracują na komputerze, ponieważ złącza umożliwiają podłączenie do jednostek systemowych FP. Niektóre modele są tańsze niż wysokiej klasy urządzenia wewnątrzpasmowe.
- Pełnowymiarowe różnią się od faktur nie tylko rozmiarem, ale także tym, że szerokie i dość gęste nauszniki całkowicie zakrywają ucho i tworzą oddzielną strefę dla lepszego rozprowadzania dźwięku. Są one podzielone na dwa typy - otwarty i zamknięty. Eksperci muzyczni preferują drugi typ, a pierwszy jest używany przez tych, którzy chcą być świadomi wszystkich wydarzeń wokół nich podczas słuchania muzyki. Minus eksperci uważają ich imponujący rozmiar i wysoki koszt. Bardzo wysokiej jakości, fajne słuchawki takich producentów, jak Koss, AKG, SONY (Sony) i Philips (Philips) będą kosztować za cały okres.

Chciałbym również zwrócić uwagę na takie niezwykłe urządzenia - jest to niestandardowa wersja wkładek wewnątrzkanałowych, które są wykonane według poszczególnych obsad. W przypadku dużych inwestycji finansowych użytkownik otrzymuje unikalny towar jednostkowy, z którego tylko on może korzystać. Taki proces można podzielić na trzy raczej warunkowe grupy.
Prostą opcją jest pojedyncza dysza lub bezprzewodowy zestaw słuchawkowy wykonany z formy z kanału słuchowego, są wykonane z akrylu, takie produkty są trwałe, ale musisz się do nich przyzwyczaić przez długi czas. Podobne słuchawki wykonane z silikonu, który jest wygodniejszy w noszeniu, ale nie tak długo używany.
Druga opcja: użytkownik oddaje zepsutą obudowę słuchawek wykonaną przez unikalną technologię zrównoważonej kotwicy do laboratorium, w którym specjaliści usuwają emitery, przeprowadzają testy wydajności, sprawdzają odpowiedź częstotliwościową (charakterystyka amplitudowo-częstotliwościowa), a dopiero potem umieszczają je w obsadzie.
Trzecia metoda: monitor douszny jest tworzony od podstaw w laboratorium akustycznym, specjaliści obliczają wszystkie cechy percepcji różnych dźwięków, następnie tworzona jest indywidualna obsada i aparat. Nikt inny nie może z niego korzystać oprócz ciebie.
Parametry techniczne
Impedancja to nominalny opór na wejściu do produktu, mierzony w jednostkach Ohm, na świecie oznaczenie to Ohm. Wielu użytkowników z jakiegoś powodu zdecydowało, że z tym parametrem określa się poziom głośności słuchawek. Na głośność dźwięku wpływa bardziej czułość membrany, wyrażona stosunkiem ciśnienia hałasu do mocy znamionowej dB / mW, ale nie należy na nim polegać w 100%.
Wysoka czułość i niska impedancja powodują wyższe wartości głośności, ale może pojawić się dodatkowy hałas, który jest wyraźnie słyszalny podczas przerw.
Zakres częstotliwości
Od dawna wiadomo, że dana osoba nie jest w stanie odbierać raczej wysokich częstotliwości - tyle zwierząt i delfinów, przeciętny człowiek nie odbiera już dźwięków, które słyszał w młodości, cierpią górne granice, a dna lub basy słyszymy doskonale. Dla słuchu normalnego znaczenia są znaczeniami, a nie ograniczającymi.
Eksperci uważają rozpiętość 19-21943 Hz za najlepszą częstotliwość słuchawek, a zupełnie inna opcja jest wskazana w paszporcie produktu, na przykład 5 Hz - 20 kHz. Oznacza to, że spadek AHF zaczyna się na tych granicach i nie jak wcześniej, ale sądząc po przedstawionych parametrach, bas jest obecny w słuchawkach.
Zagadka symboliki
Wiele modeli ma przełącznik z tymi symbolami NK / IP, a użytkownicy często nie rozumieją, do czego jest zainstalowany. Wszystko jest wyjaśnione po prostu: IP - komunikacja z iPhone'em, Androidem, komputerem PC lub laptopem z mikrofonem, a także odtwarzaczem MP3; oznaczenie NK - wszystkie proste modele telefonów komórkowych, takie jak stara Nokia, od której nazwy oznaczono litery.
Angielska litera R w słuchawkach oznacza prawo, od angielskiego słowa prawo, na innych słuchawkach znajdziesz literę L - lewa (lewa), stworzoną specjalnie, aby użytkownicy nie byli zdezorientowani. To cała magia postaci.
Słuchawki izodynamiczne
Różnica w stosunku do zwykłej wersji w technologii radiacyjnej: w nich cewka drgająca jest zintegrowana z membraną, na której przykładane są najcieńsze ścieżki przewodzące, a po obu stronach są namagnesowane elementy, które wzbudzają pole magnetyczne, gdy przepływa przez nie prąd. Cewka porusza się w tym polu synchronicznie z membraną i zapewnia równomierny rozkład dźwięku.
Inną nazwą takich produktów są audiofilskie słuchawki, wykorzystujące tę samą technologię, z której wykonano najlepsze modele vintage, w tym przedmioty z czasów ZSRR, są one nadal używane, ponieważ są bardzo popularne wśród koneserów dźwięku wysokiej jakości. Dokładność transmisji dźwięku szokuje nieprzygotowanego użytkownika: można nawet usłyszeć, jak muzycy stopą biją rytm.
Wydaje się, jakbyś siedział naprzeciw muzyków podczas nagrywania tego utworu. Koszt takich słuchawek jest dość wysoki, ale to nie wszystko: do wysokiej jakości odtwarzania potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, co oznacza dodatkowe koszty finansowe. Dla współczesnej młodzieży opcja izodynamiczna na pierwszym przesłuchaniu może wydawać się pozbawiona głębokich niskich częstotliwości, ale tak nie jest.
W przypadku muzyki klasycznej wersja izodynamiczna jest uważana za idealną, za co jest bardzo ceniona przez starszych melomanów. Do nowoczesnej muzyki elektronicznej odpowiednie są normalne modele słuchawek, zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i kosztów.
Co jest lepsze - wysoka lub niska rezystancja
W przypadku słuchawek przenośnych istnieją przybliżone granice do 100 omów, a wszystko powyżej służy do użytku stacjonarnego. Powód jest prosty: mobilne źródła dźwięku nie mają wysokiego napięcia, więc impedancja jest potrzebna tutaj niska, a urządzenia stacjonarne pracują w sieci o napięciu 220 V, więc potrzebne są duże wartości rezystancji. Na przykład rezystancja 32 omów będzie wystarczająca dla urządzenia mobilnego lub odtwarzacza.
Kryteria wyboru
Wielu potencjalnych nabywców zastanawia się, jak prawidłowo i bez problemów wybrać najlepszą opcję dla słuchawek. Jeśli zamierzasz używać nowych słuchawek przez większość dnia, ich wymiary i waga są dość istotne. Ważny jest również rodzaj połączenia: do użytku bezprzewodowego musisz wybrać model z dobrą baterią, która dość łatwo zapewnia wysoką żywotność baterii.
Mówiliśmy już o parametrach technicznych, a także o różnych typach słuchawek, więc od razu przejdziemy do zakresu zastosowania. Nowoczesne modele są wykorzystywane do różnych celów:
- Nagrywanie dźwięku, a następnie wyróżnianie najlepszych chwil.
- Działalność zawodowa w studiu muzycznym lub radiowym.
- Słuchanie audiobooków w ciszy mieszkania lub podczas długiej podróży.
- Odtwarzaj muzykę za pomocą odtwarzacza mobilnego.
- Gry komputerowe.
- Surfowanie po stronach internetowych w poszukiwaniu wiadomości lub niezbędnych informacji.
- Oglądaj programy telewizyjne lub ulubione filmy, używając kina domowego, komputera lub laptopa.
- Słuchanie radia FM za pomocą urządzenia mobilnego.
- Rozmawiaj przez Skype, aby nie przeszkadzać innym członkom rodziny.
- Jako prosty zestaw słuchawkowy do smartfona.
Oczywiste jest, że profesjonalista nie wybierze słuchawek dla siebie
takie jak wkładki lub urządzenia międzykanałowe, z wyjątkiem muzyków i piosenkarzy korzystających z produktów wysokiej klasy, w slangu dla młodzieży brzmi to „fajne gadżety” podczas występu na scenie. Dlatego każdy użytkownik musi najpierw dowiedzieć się, w jakim celu potrzebuje produktów, a dopiero potem wybrać odpowiednie słuchawki.
Jeśli nie obchodzi Cię, jaką jakość dźwięku mają słuchawki, najważniejsze jest to, że muzyka jest zawsze przy Tobie, w takim przypadku wystarczy dowolna opcja budżetu. Kiedy stale używasz telefonu komórkowego, musisz zwracać uwagę na kropelki lub proste wtyczki. Miłośnicy aktywnego stylu życia do joggingu idealnie nadają się do produktów napowietrznych z doskonałym i trwałym mocowaniem.
Gracze wolą pełnowymiarową wersję typu otwartego, najważniejsze jest to, że są modne i wystarczająco głośne, a dla tych, którzy lubią przechodzić na emeryturę, aby w pełni pracować w sieci, lepsza jest podobna opcja, ale typ zamknięty, aby obce dźwięki nie zakłócały ich twórczej aktywności. Profesjonalni inżynierowie dźwięku wybierają urządzenia monitorujące w najwyższym znaczeniu tego słowa.
Przegląd najlepszych słuchawek
To oczywiście nie jest ścisła ocena, ale raczej tak zwane dziesięć najlepszych modeli, które podzieliliśmy według wartości na dwie równe grupy.
Do 6000 rubli
Fostex th-7

- Czułość: 100 dB / mW
- Impedancja: 70 Ω
- Zakres częstotliwości: 10 Hz - 35 kHz
- Waga: 265 g
- Rozmiar membrany głośnika: ⌀ 40 mm
- Konstrukcja: napowietrzna, zamknięta
- Maksymalna moc: 100 mW
- dobry projekt
- materiały dźwiękowe
- jakość dźwięku
- szeroka gama kolorów
- kabel nie może być usunięty
- nie składany
Niewielu użytkowników wie, że Michael Jackson używał tylko słuchawek japońskiej firmy model T20 do nagrywania swoich arcydzieł, ponieważ inne kopie nie były w stanie wytrzymać optymalnej głośności, w której King Pop lubił pracować.
JBL E55BT

- Żywotność baterii: 20 godzin
- Impedancja: 32 omy
- Odtwarzane częstotliwości: 20-20000 Hz
- Waga: 231,6 g
- Strefa stałego sygnału: 10 m
- Rozmiar głośnika: ⌀ 50 mm
- Konfiguracja: pełnowymiarowe słuchawki, zamknięte, składane
- Pojemność baterii: 730 mAh
- dźwięk wysokiej jakości
- wygodny pałąk
- miękkie nauszniki wykonane ze skóry ekologicznej
- dłuższa żywotność baterii
- nie wykryto
Dźwięk nie jest pełen bogatego basu, ale umożliwia wygodne słuchanie dowolnej muzyki, od klasycznej po rock. Używając ich co najmniej 2 godziny dziennie, ładowanie potrwa dłużej niż tydzień - jest to całkowicie akceptowalna opcja.
Sony MDR-XB550AP

- Maksymalny stosunek hałasu do mocy: 102 dB / mW
- Impedancja: 24 Ω
- Zakres częstotliwości: 5 Hz - 22 kHz
- Waga: 180g
- Średnica membrany: 30 mm
- Projekt: układany według typu zamkniętego
- Długość przewodu przyłączeniowego: 1,2 m
- Funkcje: opcja składania, magnesy neodymowe
- jakość montażu
- doskonała izolacja akustyczna
- nauszniki są miękkie i nie wywierają nacisku na uszy
- drut o dogodnej długości i nie zaplątał się
- nie wykryto
Samsung EO-BG950 U Flex

- Żywotność baterii: 10 godzin dla muzyki lub 9 godzin rozmowy
- Odporność: brak danych
- Odtwarzane częstotliwości: 20-20000 Hz
- Waga: 51g
- Strefa stałego sygnału: 10 m
- Rozmiar głośnika: ⌀ 10 mm
- Konfiguracja: Słuchawki Bluetooth, douszne
- dobry dźwięk
- większa autonomia
- trwały odbiór sygnału
- niezbyt wygodny kształt
- niestandardowa kontrola dźwięku
Słuchawki bezprzewodowe są wyposażone w szyjkę, same mają wbudowane magnesy, dzięki czemu przewody się nie pomylą, konstrukcja jest neutralna i bezpieczna w użyciu.
Beats EP On-Ear

- Impedancja: 16 Ω
- Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz
- Kształt złącza: Prosty mini Jack 3,5 mm
- Konstrukcja: nad głową, całkowicie zamknięta
- Długość przewodu przyłączeniowego: 1,2 m
- Cechy: dynamiczny z wbudowanym mikrofonem
- minimalistyczny design
- trwałe materiały
- wygodne w noszeniu
- siedź mocno i nie wywieraj nacisku na uszy
- brak wymiennego drutu
Dziwny model budżetu dla amatorskich, zewnętrznych danych dla klasy C.
Do 10.000 rubli
Sony MDR-7506

- Maksymalny stosunek hałasu do mocy: 106 dB / mW
- Impedancja: 63 Ω
- Zakres częstotliwości: 10 Hz - 20 kHz
- Waga: 226,8 g
- Średnica membrany: 40 mm
- Konstrukcja: pełny rozmiar, zamknięty typ
- Długość przewodu przyłączeniowego: 3 m
- Maksymalna moc: 1000 mW
- wysoka jakość wykonania
- optymalna izolacja od hałasu zewnętrznego
- miękkie skórzane nauszniki
- ładny wygląd
- ciężki skręcony drut
Onkyo ES-FC300

- Czułość: 97 dB / mW
- Impedancja: 32 omy
- Zakres częstotliwości: 10 Hz - 27 kHz
- Waga: 240 g
- Rozmiar membrany głośnika: ⌀ 40 mm
- Konstrukcja: napowietrzna, dynamiczna
- Maksymalna moc: 1000 mW
- oryginalny design
- jakość dźwięku
- ergonomia
- niezawodność materiałowa
- nie składaj do transportu
Marshall Major II Bluetooth

- Maksymalny stosunek hałasu do mocy: 96 dB / mW
- Impedancja: 32 omy
- Odtwarzane częstotliwości: 10-20000 Hz
- Waga: 260g
- Strefa stałego sygnału: 10 m
- Rozmiar głośnika: ⌀ 40 mm
- Konfiguracja: Słuchawki Bluetooth z mikrofonem, narzut
- Pojemność baterii: 680 mAh
- Cechy: 30 godzin pracy przy minimalnej głośności, dodaj
- wygodna kontrola
- długa żywotność baterii
- obsługa kodeków iPhone i AptX
- wybieranie głosowe
- przyzwyczajenie się do naciskania uszu zajmuje dużo czasu
AfterShokz Trekz Titanium

- Zasilanie bateryjne: do 6 godzin
- Unikalna technologia przenoszenia dźwięku: przez kość czaszki
- Waga: 36g
- Opaska: Occipital
- Konstrukcja: do sportu, z głową
- Liczba mikrofonów: dwa
- Promień: nie dalej niż 10 m od źródła dźwięku
- jakość wykonania
- system redukcji hałasu
- nie boi się wilgoci
- silny nacisk na kość, przyzwyczajanie się do tego zajmuje dużo czasu
Amerykańska firma zaoferowała sportowcom wyjątkowe słuchawki z niestandardową transmisją sygnału, klasa ochrony przed wilgocią IP55.
Beats BeatsX Wireless

- Typ artykułu: Słuchawki douszne z mikrofonem
- Żywotność baterii: 8 godzin
- Szybkie ładowanie: nie więcej niż 45 minut
- Promień bezpośredniej transmisji sygnału: do 15 m
- Informacje dodatkowe: uchwyt magnetyczny, kabel ładujący USB-A 8 pinów
- ładowanie z pioruna
- wygodnie przylega do szyi
- niemożliwe do stracenia
- podczas pracy z jedną słuchawką druga nie przeważa
- dobra izolacja akustyczna
- niewygodna walizka
Wnioski
Dziś asortyment modeli dobrych i bardzo wysokiej jakości słuchawek jest tak różnorodny, że potencjalny nabywca ma przewrót głowy. Mamy nadzieję, że nasze rekomendacje i krótki przegląd najlepszych modeli pomogą ci dokonać właściwego wyboru.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
|
| Tytuł | Fostex th-7 | JBL E55BT | Sony MDR-XB550AP | Samsung EO-BG950 U Flex | Beats EP On-Ear | Sony MDR-7506 | Onkyo ES-FC300 | Marshall Major II Bluetooth | AfterShokz Trekz Titanium | Beats BeatsX Wireless |
| Typ urządzenia | słuchawki | Słuchawki Bluetooth z mikrofonem | słuchawki z mikrofonem | Słuchawki Bluetooth | słuchawki z mikrofonem | słuchawki | słuchawki | Słuchawki Bluetooth z mikrofonem | Słuchawki Bluetooth z mikrofonem | Słuchawki Bluetooth z mikrofonem |
| Zobacz | zamknięte faktury | pełny rozmiar, zamknięty | zamknięte faktury | wtyczka (wtyczki) | zamknięte faktury | pełny rozmiar, zamknięty | listy przewozowe | zamknięte faktury | listy przewozowe | wtyczka (wtyczki) |
| Zakres odpowiedzi częstotliwości | 10 - 35000 Hz | 20-20 000 Hz | 5 - 22000 Hz | - | 20-20 000 Hz | 10-20 000 Hz | 10 - 27000 Hz | 10-20 000 Hz | 20-20 000 Hz | 20-20 000 Hz |
| Wrażliwość | 100 dB | 96 dB | 102 dB | - | 107 dB | 106 dB | 97 dB | 99 db | 100 dB | 32 dB |
| Impedancja | 70 omów | 32 omy | 24 omy | - | 32 omy | 63 om | 32 omy | 64 omów | - | 32 omy |
| Waga | 265 g | 231,6 g | 180 g | 51 g | - | 261 g | 240 g | 260 g | 36 g | 8 g |
| Średnica membrany | 40 mm | 50 mm | 30 mm | - | - | 40 mm | 40 mm | 40 mm | - | - |
| Rodzaj montażu | opaska na głowę | opaska na głowę | opaska na głowę | bez zapięcia | opaska na głowę | opaska na głowę | opaska na głowę | opaska na głowę | łuk potyliczny | bez zapięcia |
| Cena | od 3550 rub. | od 4200 rub. | od 1850 rub. | od 3450 rub. | od 4900 rub. | od 6900 rub. | od 8000 rub. | od 6900 rub. | od 7650 rub. | od 7400 rub. |
















„Najlepsze” jest tutaj pojęciem bardzo subiektywnym - nie tylko według marki, ale także w ich obrębie. Na przykład lubię OnkyoH500M bardziej niż EF - oba są droższe, a ich jakość dźwięku jest lepsza. Jeden model można bezboleśnie zastąpić innym. Tak samo jest z Marshallami i JBL. Ale brudne rytmy nie powinny być w żaden sposób na liście!
Nie słuchawki, ale telefony słuchawkowe !!!